"Νικολαΐδειο & Μαλαχίειο" ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ ΛΕΡΟΥ             Η ΑΥΛΗ ΜΑΣ

Παιχνίδια στην αυλή

Από τη δενδροφύτευση της 31-3-2001

ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΣ  και ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΣΚΑΚΙ (Δωρεά Αγγέλειου Ιδρύματος (2002)

ΥΙΟΘΕΤΗΣΗ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΧΑΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ  Γ΄ ΤΑΞΗΣ

Εμείς, τα παιδιά της Γ΄ Τάξης (2006-2007), αποφασίσαμε να υιοθετήσουμε το χώρο της ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑΣ του Σχολείου μας. Επειδή δε μας αρέσει ο τόπος που παίζουμε να είναι σκουπιδότοπος, θέλουμε να τον φροντίζουμε. Όλα τα παιδιά της Τάξης θα φροντίζουμε για την καθαριότητά του, θα προσέχουμε τα άλλα παιδιά, να μη ρίχνουν σκουπίδια και να μην καταστρέφουν τα παιχνίδια της. Την άνοιξη και το καλοκαίρι θα ποτίζουμε τα φυτά και τα δέντρα της και θα καθαρίζουμε τα ξερά φύλλα της. Θα τοποθετήσουμε μια πινακίδα που να λέει ότι  η ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ είναι ένας χώρος υιοθετημένος από εμάς.

Τα παιδιά της  Γ΄ Τάξης,  με δασκάλα κ. Πολυξένη Κορφιά

Όργανα Γυμναστικής (Προσφορά ΔΟΝΑ)