ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ ΔΙΔΑΚΤΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2004-2005

Η  Α΄ Τάξη χορεύει με τα σχήματα.

Τα παιδιά της Β1 στ΄ακριγιάλι...

Για τελευταία φορά στα...θρανία !!!

Κλικ εδώ για Περισσότερες Φωτογραφίες από τη γιορτή μας

Το Σάββατο 11 Ιουνίου 2005 το απόγευμα, πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη Γιορτή λήξης του διδακτικού έτους 2004-2005.

Οι μαθητές και οι δάσκαλοί κάθε τάξης από μέρες προετοίμαζαν διάφορα μουσικοχορευτικά και θεατρικά δρώμενα, για να αποχαιρετήσουν προσωρινά τα θρανία, εν’ όψει των διακοπών του καλοκαιριού.

Το Πρόγραμμα της εκδήλωσης περιλάμβανε τα εξής

1.      «Χορεύοντας με τα σχήματα»  -  (Μουσικοχορευτικό)  Α΄ ΤΑΞΗ

2.      «Στ’ ακρογιάλι»  -  (Μουσικοχορευτικό) -  Β1 ΤΑΞΗ

3.      «Ο Πρίγκιπας Λεμόνης»  -  (Μουσικοχορευτική ιστορία) -  Β2 ΤΑΞΗ

4.      «Ελληνικοί Παραδοσιακοί Χοροί» - Παιδιά Ε΄ και  ΣΤ’  ΤΑΞΕΩΝ

5.      «Μουσικό ταξίδι» (Παραδοσιακά και άλλα τραγούδια) - Δ΄ ΤΑΞΗ

6.      «Ο χρόνος κυλά, τα τραγούδια μένουν» (Μια αναδρομή στον παλιό ελληνικό κινηματογράφο) - Γ΄ ΤΑΞΗ

7.      «Μια τάξη για… κλάματα!» (Θεατρικό)  -  Ε΄ ΤΑΞΗ

8.      «Άιντε και φύγαμε…!» (Αποχαιρετισμός στα θρανία του Δημοτικού) - ΣΤ΄ ΤΑΞΗ

Συγκίνησαν με τον αποχαιρετισμό τους τα παιδιά της ΣΤ΄ Τάξης. Προσέφεραν λουλούδια σε όλους τους δασκάλους του Σχολείου και αυτοί ανταπέδωσαν με πολλές ευχές για πρόοδο και λόγια αγάπης. Το Δ.Σ. του Συλλόγου γονέων προσέφερε σε κάθε απόφοιτο του Σχολείου, με πολλές ευχές, το βιβλίο  «ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΑ, ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ»

Ο μαθητής της ΣΤ΄ Κυριάκος Φιλακούρης, με το σαντούρι του

Οι απόφοιτοι αποχαιρετούν τους δασκάλους και το Σχολείο.