"Νικολαΐδειο & Μαλαχίειο" ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΛΕΡΟΥ

Αδελφοποίηση του Σχολείου μας με το Σχολείο GÜLLÜK της Τουρκίας

Στο Σχολείο Güllükö μετά την υπογραφή του Πρωτοκόλλου Αδελφοποίησης (23-4-2005)

Ο Διευθυντής του Σχολείου Κώστας Ασλανίδης με το Δήμαρχο του Güllük κ. Yavuz DEMIR

Στην είσοδο του τουρκικοί Σχολείου, μπροστά από το ψηφιδωτό μας, ης "ΕΙΡΗΝΗΣ"(23-4-2005)

Από την εκδρομή στην αρχαία Έφεσο

Για μια ακόμα φορά επισκεφτήκαμε το Güllük και   είχαμε τη χαρά να γευτούμε την εγκάρδια και θερμή φιλοξενία των Τούρκων συναδέλφων μας αλλά και του Δημάρχου της όμορφης κωμόπολης..

Στοπ Δήμαρχο του Güllük, κ. Yavuz DEMIR, προσφέραμε ένα κάδρο με κολάζ φωτογραφιών από τη 18χρονη συνεργασία των δύο Σχολείων και ο Δήμαρχος ανταπέδωσε με παραδοσιακά προϊόντα της περιοχής στον κάθε δάσκαλο χωριστά.

Το πρωί του Σαββάτου, παρακολουθήσαμε το καθιερωμένο πρόγραμμα της «Γιορτής του Παιδιού» και το μεσημέρι οι Διευθυντές, Necip GÜVEN και Κώστας ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ, υπέγραψαν το Πρωτόκολλο Αδελφοποίησης των δυο Σχολείων, με καθυστέρηση … 18 χρόνων:

Την επόμενη μέρα πραγματοποιήσαμε επίσκεψη στην Αρχαία Έφεσο.