ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΤΟΥ ASCHHEIM ΤΗΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Ο Διευθυντής του γερμανικού Σχολείου Αschheim κ. Ludwig Gutlein και οι δασκάλες κ. Krebs και κ. List και η υπεύθυνη επί των αδελφοποιήσεων του Δήμου Aschheim κ. Gabriella Viedemman, επισκέφτηκαν το νησί μας και γνώρισαν θερμή φιλοξενία από τους δασκάλους της Αγίας Μαρίνας.

Σκοπός της επίσκεψης των Γερμανών δασκάλων ήταν η γνωριμία με τους μαθητές και δασκάλους της Λέρου, η παρουσία τους στις εκδηλώσεις που διοργάνωνε, εκείνες τις μέρες, το Σχολείο μας, στο πλαίσιο του Προγράμματος “ΣΩΚΡΑΤΗΣ-Comenius” και ο σχεδιασμός των δραστηριοτήτων για το επόμενο έτος.

Για μια εβδομάδα, είχαν επίσης την ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά, τις ομορφιές, τα αξιοθέατα και την καθάρια θάλασσα του τόπου μας.

Φωτογραφίες από την επίσκεψη

1. Με τους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης 2. Με τους μαθητές της Α΄ τάξης 3. Σύσκεψη για το Πρόγραμμα

4. Στην Έκθεση εικονογράφησης 5. Παρακολουθώντας την εκδήλωση 6. Στην "Παναγιά του Κάστρου" μας

7. Στο Ιστορικό Μουσείο 8. Χορεύοντας στον "ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ" 9. Στην Αγία Μαρίνα, με τους ψαράδες