"Νικολαΐδειο & Μαλαχίειο" ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΛΕΡΟΥ

2004-2005

Η φωτογραφία

της εβδομάδας

Διημερίδα στη Λέρο με θέμα : "Μαθησιακές Δυσκολίες-Δυσλεξία"

Στις 12 και 13 Νοεμβρίου 2005, η Διοίκηση του Κ.Θ.Λέρου διοργάνωσε Διημερίδα με θέμα: "Μαθησιακές Δυσκολίες-Δυσλεξία", στο Συνεδριακό Κέντρο του Ξενοδοχείου "Crithoni's Parandise".

Τα θέματα της πρώτης ημέρας απευθυνόταν σε γονείς και της δεύτερης στους εκπαιδευτικούς του νησιού μας.

Η συμμετοχή γονέων αλλά και εκπαιδευτικών ήταν μεγάλη και οι εργασίες της Διημερίδας στέφτηκαν με επιτυχία, αφού τα θέματα που παρουσιάστηκαν και αναπτύχθηκαν από τις εισηγήτριες, (κ. Κουντουρά Ειρήνη.-Λογοθεραπεύτρια, κ.Οικονόμου Καλλιόπη-Εδική Παιδαγωγός, κ. Τζεν Αλίκη-Πρόεδρος της Ελληνικής Εταιρίας Δυσλεξίας), ενδιαφέρουν και απασχολούν πολύ γονείς και εκπαιδευτικούς.

Στιγμιότυπο από την ενδιαφέρουσα Διημερίδα

Συγχαρητήρια στους διοργανωτές και ιδιαίτερα στο Διοικητή του Κ.Θ.Λ., και τους συνεργάτες του, σους οποίους ανήκει η πρωτοβουλία.