"Νικολαΐδειο & Μαλαχίειο" ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΛΕΡΟΥ

1. ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

1. Χριστουγεννιάτικο Παζάρι

2. Η γιορτή των Τριών Ιεραρχών

3. Το Σχολείο μας στα...   Ουράνια!!!
4. Η Επέτειος της Ενσωμάτωσης
5. Το "Κερύνεια-Ελευθερία στη Λέρο!
6. Εκδρομή στην Αθήνα (Βουλή-Ακρόπολη ...)

Η χορωδία της Ε΄ Τάξης έψαλε χριστουγεννιάτικα κάλαντα

Παιδιά της Δ2 Τάξης, με τα   στολίδια που ετοίμασαν

7. Εκδήλωση λήξης διδακτικού έτους (9-6-2004)

2. ΓΙΟΡΤΗ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΙΕΡΑΡΧΩΝ

Την Κυριακή 14 Δεκεμβρίου, πραγματοποιήθηκε χριστουγεννιάτικο παζάρι στο 'Νικολαΐδειο", με μεγάλη επιτυχία, σε συνεργασία με το "ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΟΝΕΩΝ".

Εκτός από τα χαριτωμένα χειροτεχνήματα των παιδιών, ανάρπαστα έγιναν και τα 40 βιβλιαράκια με τις "Αγαπημένες Συνταγές", που έγραψαν οι μητέρες τους.

Το... "ΛΟΥΚΟΥΜΑΤΖΙΔΙΚΟ", που με μεράκι έστησε ο Μικές Ταχλιαμπούρης, έδωσε μυρωδιά και γεύση στην πρωτότυπη εκδήλωση.

Χριστουγεννιάτικα κάλαντα τραγούδησαν χορωδίες μαθητών.

Η εγκάρδια, γιορτινή ατμόσφαιρα και το μοίρασμα της προσφοράς, έδωσε σε μικρούς και μεγάλους την αίσθηση της χαράς από το "Πνεύμα" των Χριστουγέννων.

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, στις 30 Ιανουαρίου, μαζί με τους Τρεις Ιεράρχες, τους προστάτες των γραμμάτων μας, τιμήσαμε τους Μεγάλους Ευεργέτες, κτήτορες  των παλιών Εκπαιδευτηρίων του νησιού μας. Μαθητές και δάσκαλοι του σχολείου μας, στολίσαμε με τα καθιερωμένα άνθη την εικόνα και τη μεταφέραμε την παραμονή της γιορτής για τον Εσπερινό, στο ναό του Ευαγγελισμού.